O nás

V našom odvetví je veľmi dôležitá absolútna diskrétnosť. Vy by ste však mali vedieť o nás čo najviac. Nie sme a nechceme byť anonymná spoločnosť. Náš profesný životopis Vám musí byť k dispozícii, rovnako ako aj naše mená.

Mgr. Michal Petríček – konateľ

V súčasnosti prednáša na Trnavskej univerzite v Trnave kde vyštudoval históriu. Vďaka akademickým skúsenostiam s numizmatikou a dlhoročnému pôsobeniu v rodinnej firme, ktorá sa venuje obchodu v sebe spája svet obchodu a svet numizmatiky. Táto kombinácia je pre správny vhľad do reálneho sveta alternatívnych investícií veľmi dôležitá. Špecializuje sa na problematiku menových dejín 1. ČSR. Prednášal na medzinárodnej numizmatickej konferencií s názvom Numismatica Centroeuropeae IV s účasťou numizmatickej špičky z 11 európskych krajín vrátane Ruskej Federácie. Michal Petríček je autorom niekoľkých odborných štúdií z numizmatiky. Špecializuje sa predovšetkým na habsburské razby a na moderný numizmatický materiál.

Je autorom prác

  • Mince a Mincovníctvo v zákonoch Žigmunda Luxemburského. In Doctorandorum Dies 2019, Trnava, Trnavská univerzita v Trnave. Filozofická fakulta 2019, s. 40 – 48.
  • Menová reforma v roku 1919. In. Museion: zborník Kremnického múzea, Kremnica: Národná banka Slovenska: Múzeum mincí a medailí Kremnica, 2020
  • Zriadenie Národnej Banky Československej. In Doctorandorum Dies 2020, Trnava, Trnavská univerzita v Trnave. Filozofická fakulta, 2020

Mgr. Lukáš Stredanský – konateľ

Študoval na Trnavskej univerzite v Trnave. Po ukončení štúdia sa zapojil do práce v rodinnej firme. Vo svete numizmatiky je jeho špecializáciou predovšetkým stredoveké Uhorsko, obzvlášť drobné mince volených kráľov.  Numizmatike sa venuje viac ako 15 rokov a v priebehu roka draží na desiatkach aukcií v Európe aj mimo kontinent. Za toto obdobie nabral značné množstvo zberateľských skúseností v numizmatickej oblasti. Vo svete numizmatiky a obchodu je skôr praktik, ktorý uprednostňuje bezpečné a konzervatívne prístupy k tvorbe numizmatických zbierok.

Copyright © 2020 - 2024 Slávia Piešťany s.r.o.