Skúsenosti

Odbornosť

Pokiaľ uvažujete o tom, že by ste s nami nadviazali spoluprácu mali by ste poznať našu odbornosť. Sme kolektív numizmatikov. Všetci členovia nášho tímu majú do 40 rokov napriek tomu máme za sebou akademické skúsenosti vrátane publikačnej činnosti v obore numizmatiky, ako aj prednášanie na medzinárodných numizmatických konferenciách.  Náš tím sa môže pochváliť titulmi ako:

  • Mince a Mincovníctvo v zákonoch Žigmunda Luxemburského. In Doctorandorum Dies 2019, Trnava, Trnavská univerzita v Trnave. Filozofická fakulta 2019, s. 40 – 48.
  • Menová reforma v roku 1919. In. Museion: zborník Kremnického múzea, Kremnica: Národná banka Slovenska: Múzeum mincí a medailí Kremnica, 2020
  • Zriadenie Národnej Banky Československej. In Doctorandorum Dies 2020, Trnava, Trnavská univerzita v Trnave. Filozofická fakulta, 2020

Skúsenosti

Okrem sveta teoretickej numizmatiky však rozumieme aj svetu obchodu. Z ničoho sme vybudovali úspešný numizmatický obchod , ktorý sa špecializuje na štandardný numizmatický materiál,  vhodný pre hobby zberateľov, ktorí numizmatiku považujú za koníček.

 

Konkrétna špecializácia

Cítime sa byť odborníkmi na numizmatický materiál, ktorý obiehal v našej krajine a tak sa dokážeme zorientovať v drobných nomináloch stredovekého Uhorska, toliaroch Lepolda I., či v zlatých minciach Rakúsko-Uhorskej monarchie. Pre investorov je veľkým plusom, že táto špecializácia v sebe obsahuje zberateľský trh krajín ako je dnešné Rakúsko, Maďarsko, Česká Republika, Slovenská Republika a z časti aj Nemecko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Poľsko a Ukrajina. Mince razené v Kremnici sú zbierané v celej strednej Európe. Radi využijeme osobnú konzultáciu na to aby sme Vám pomohli vybrať také obdobie, ktoré Vám okrem investovania prinesie aj trochu radosti z objavovania numizmatiky.

Vášeň

Numizmatika nie je len chladná exaktná veda. Ak sa v nej chcete orientovať musí to byť pre Vás vášeň. Prvé mince do zbierky sme si kupovali ešte za 100sk počas nášho štúdia, aby sme sa časom dopracovali k minciam úplne inej kategórie. Tento čas a skúsenosti sa nedajú preskočiť, my Vám ich vieme ponúknuť.

 

Copyright © 2020 - 2024 Slávia Piešťany s.r.o.