Alternatívne investície

Nie sme odborníkmi na svet akcií a finančných derivátov. Tomuto svetu rozumejú často lepšie naši klienti. Predpokladáme, že práve to je dôvod prečo vyhľadávajú naše služby a chcú uložiť hodnoty do niečoho hmatateľného. Investovanie do kvalitného numizmatického materiálu (numismatic banking) v sebe zahŕňa tieto výhody:

.

Diskrétnosť: Relevantnú hodnotu je možné jednoducho transportovať vo vrecku saka.

.

Kompaktnosť: Zbieranie veteránov je úžasná záľuba, keď sa však rozhodnete investovať do numizmatického materiálu bude Vám namiesto haly stačiť malý bankový sejf.

.

Jednoduchosť: Nie je potrebná špecializovaná údržba, servisné poplatky, či náročné spravovanie Vášho majetku.

.

Likvidita: Široký zberateľský trh s množstvom záujemcov o kvalitný numizmatický materiál.

.

Numizmatika je považovaná za veľmi atraktívny spôsob alternatívneho investovania. Hodnota kvalitného numizmatického materiálu nie je viazaná primárne na obsah drahých kovov a pokles ceny zlata alebo striebra nie je pre numizmatický trh s vzácnymi mincami hlavným faktorom. Investovanie do kvalitného numizmatického materiálu vyžaduje odbornosť a znalosť trhu, preto podľa nášho názoru poskytuje omnoho vyššiu mieru zhodnotenia ako bežný nákup investičných drahých kovov.

Nevýhodou alternatívneho investovania je potreba špecifických znalostí a skúseností pri nákupe mincí. Tieto znalosti máme a ponúkame ich našim klientom. Vždy uprednostňujeme dlhodobé partnerstvo pred krátkodobým obchodom a najväčšiu profesionálnu radosť nám robí keď sa z nášho klienta stáva časom náš numizmatický kolega.

Copyright © 2020 - 2024 Slávia Piešťany s.r.o.